W klasie I przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy wcześniej. Cała klasa była zaangażowana w wykonanie portretu Pani Wiosny. Wspólnie przygotowywaliśmy elementy do jej wykonania: wycinaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty, poznaliśmy ptaki, które wracają z ciepłych krajów. Dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania dotyczące wiosny.

Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary" (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego).
Fabian Zahora mistrzem
17 marca uczniowie z nasze szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym.
Zapraszamy na licytację charytatywną Stowarzyszenia "Gdzie Dwóch Albo Trzech", na której pojawi się palma wielkanocna wykonana przez uczniów klasy I.
Również w tym roku uczniowie naszej Szkoły wzięli liczny udział ( 21 uczniów) w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR 2023" w trzech kategoriach: MALUCH (kl.3-4), BENIAMIN( kl.5-6) i KADET (kl.7-8).
15 marca uczniowie klasy I wykonali stroiki wielkanocne.
15 marca uczniowie klasy 5 i 6 mieli okazję rozpocząć naukę robotyki z wykorzystaniem zestawów Lego Education Spike oraz Lego Education BricQ, pozyskanych ramach programu Laboratorium Przyszłości.
Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję do twórczej aktywności z wyjątkowym tworzywem plastycznym jakim jest masa solna.
Dzisiaj uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w seansie filmowym, podczas którego obejrzeli film pt. „Lena i Śnieżek".