Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka klas I-IV

Kategoria:
1W dniu 15 czerwca 52 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Zakopanego.
Najpierw udaliśmy się do Podwodnego Świata, gdzie w ponad trzydziestu akwariach odtworzone zostały warunki egzotycznych mórz i umieszczono w nich wiele gatunków tropikalnych ryb. Można było także zobaczyć żaby, żółwie oraz sztuczne mrowisko. Otrzymaliśmy audioprzewodniki, z których mogliśmy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zgromadzonych okazach. Kolejnym punktem wycieczki był Park Iluzji, który okazał się najbardziej atrakcyjny.
Mogliśmy oglądnąć ( burze na Giewoncie ), poczuć intensywna siłę wiatru halnego ( wiało 156km/h), krople deszczu lecące do góry i mnóstwo zagadek. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Następnie udaliśmy się na Wystawę Figur Woskowych. Tutaj z kolei mogliśmy zobaczyć znanych polityków, sportowców, aktorów...
Mieliśmy czas na zakup pamiątek, spacer Krupówkami oraz McDonald's. Ostatnim punktem naszej wycieczki był wyjazd Koleją linowo-terenową na Gubałówkę, gdzie podziwialiśmy piękna panoramę Tatr.
Wrażenia z wycieczki na długo zostaną w naszej pamięci.
Wyjazd został dofinansowany ze środków "Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny."