Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

🔔👩‍🎓Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024👩‍🎓🧑‍🎓

Kategoria:
121 czerwca nadszedł długo oczekiwany czas zakończenia i podsumowania roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego uczestnictwa we Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Andrzej Pawlak.
Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie tradycyjnie odśpiewaliśmy hymn oraz nastąpił ceremoniał przekazania opieki nad sztandarem uczniom z klasy VII.
Czytaj więcej...

Czas pożegnań i podziękowań.

Kategoria:
221 czerwca 2024 to ostatni dzień szkoły i długo wyczekiwany czas wakacji.
Dla całej społeczności SP1 ten dzień będzie też kojarzył się z odejściem na zasłużoną emeryturę dwóch osób, które od dłuższego czasu były związane ze Szkołą w Murowanicy.
Czytaj więcej...

📚Książka bawi, uczy, wychowuje 📚

Kategoria:
📚Książka bawi, uczy, wychowuje 📚
- te słowa bez wątpienia odnoszą się do baśni pt. „Pinokio" autorstwa C. Collodiego. Uczniowie kl. 4 mocno przeżywali niesamowite przygody pajaca i kibicowali mu, aby został prawdziwych chłopcem. Czytali uważnie i analizowali na lekcjach języka polskiego z nauczycielką Anną Cymerman wszystkie dobre rady, które otrzymał m.in. od Dobrej Wróżki czy Gadającego Świerszcza. Efektem tych działań jest plakat o losach Pinokia pod hasłem : Nie bądź pajacem, bądź człowiekiem!

Czytaj więcej...

🐘OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY🦒

Kategoria:
6Uczniowie klasy I wzięli udział w innowacyjnym projekcie (TY) DZIEŃ DZIECKA. Wykonując zadania takie jak: czytanie baśni i bajek, rysowanie ulubionego superbohatera, stworzenie mini zoo z plasteliny, zajęcia sportowe oraz wizyta w zoo i kinie.
Dzieci bardzo dobrze się bawiły i wiele nauczyły.
Czytaj więcej...

WIELKA GALA OSKAROWA

Kategoria:
121 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy 3 poprowadzili Szkolną Galę Oskarową dziękując swoim nauczycielom za zaangażowanie i przykład, jak być dobrym i madrym człowiekiem. Nauczyciele kroczyli niczym gwiazdy po czerwonym dywanie, odbierali statuetki zupełnie jak na prawdziwej gali. Szczególne podziękowania od swoich wychowanków otrzymała Pani Agnieszka Klozyk, uczniowie nominowali ją aż w 10 kategoriach.
Czytaj więcej...

WSPANIAŁY ZAMOŚĆ I SANDOMIERZ 🥇🚞😉👍

Kategoria:
1Tuż po Święcie Patrona Szkoły, w dniach 11-13.06.2024 uczniowie klas 4-8 udali się pod opieką pana Dyrektora, pani Edyty Karkoszki, pani Moniki Kołton, pani Kasi Buroń, pani Ani Mikłusiak, pani Sylwii Lichosyt oraz pani Ani- pilotki, na długo wyczekiwaną trzydniową wycieczkę do Sandomierza i Zamościa.
 
Czytaj więcej...

"Twój styl-twój kask".

Kategoria:
17.06.2024 r. w sali obrad Rady Gminy Lipnicy Wielkiej odbyło się losowanie nagród w kampanii społecznej: „Twój styl - Twój kask".
Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji ☺️
Dziękujemy każdemu uczestnikowi za jego udział i zaangażowanie!! ☺️

👩‍⚖️ ⚖️Projekt ,,Bajeczni adwokaci"⚖️👨‍⚖️

Kategoria:
1"Bajeczni Adwokaci" to ogólnopolska akcja edukacyjna promująca zawód adwokata.
Dzisiaj najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła pani adwokatka Alicja Smyklińska. Przedstawiła dzieciom zawód adwokata, opowiedziała czym się zajmuje oraz omówiła jaka jest jego rola w społeczeństwie obywatelskim.
Podczas zajęć przeczytała 📕bajkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora". Następnie odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące najmłodszych. 🙋🙋‍♀️🙋‍♂️
Na koniec każdy chętny mógł przymierzyć togę adwokacką. Pani Alicja przekazała dla każdego uczestnika spotkania zakładkę, dyplom i zestaw kolorowanek 📝🖍️ (tematycznie związanych z bajką o przygodach Misi Adwokatki).
Czytaj więcej...