Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

W każdym z nas jest talent

Kategoria:
1Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. Zaczęliśmy od oglądnięcia filmu :"Kropka". Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance dzieci przystąpiły do różnych konkurencji. Kropkowe dzieła powstały również na boisku szkolnym. To był dzień pełen wrażeń.
Wspaniałe efekty prac można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.
Czytaj więcej...

Poznajemy nasze ciało 🧍🦵👂🧠🫀

Kategoria:
2W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszym ciele. Z jakich układów i narządów składa się nasz organizm, jakie mamy zmysły oraz jakie emocje odczuwamy....
Dzieci tworzyły swoją postać , ubierając ja w wybrany przez siebie strój, poznawały różne produkty poprzez dotyk, smak i węch oraz odgrywały scenki dramowe przedstawiając emocje które im towarzyszą...😁😡🥹☹️
Do zajęć zostały wykorzystane materiały dostępne w naszej szkole... Dzieci nie tylko mogły posłuchać i zobaczyć co znajduje się wewnątrz ich ciała , ale mogły również dotknąć każdego z narządów 🫀🧠🫁
Czytaj więcej...

Płyniemy przez wakacyjne wspomnienia ⛵🚣

Kategoria:
1Cały tydzień panował w naszym oddziale radosny nastrój i dobra zabawa, a to za sprawą wspomnień z wakacji. Najpierw rozmawialiśmy o podróżach tych bliskich i dalekich, dzieci dzieliły się swoją wiedzą na ten temat . Stworzyły piękna pracę plastyczną - pantofelki plażowe.
Czytaj więcej...

Witaj szkolna przygodo!!!

Kategoria:
6Pierwszy dzień pobytu w szkole upłynął najmłodszym dzieciom w radosnej i miłej atmosferze. Dzieci poznały imiona swoich kolegów, koleżanek integrując się poprzez wspólne zabawy.
Czytaj więcej...

Meble na pomoce dydaktyczne.

Kategoria:
1Mówią że od przybytku głowa nie boli 😎🤓 ale w naszej szkole od pewnego czasu dużym kłopotem było pomieścić wszystko co jest potrzebne do pracy i zabawy na lekcjach.
Rozwiązaniem tego "kłopotu" okazał się remont pomieszczenia na nasze dydaktyczne pomoce.
Zamówiliśmy nowe, piękne i pojemne meble, z przegrodami na tablety oraz biurko potrzebne do pracy w czasie zajęć indywidualnych.
Czytaj więcej...

Wakacyjne zmiany w naszej szkole

Kategoria:
2Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. To też dobry moment na inwestycje i remonty. W lipcu 2023 r. w naszej szkole poprowadzono kompleksową wymianę drzwi na górnym piętrze. Drewniane drzwi wymieniono w salach lekcyjnych, bibliotece oraz w łazienkach chłopców i dziewczyn.
Całość inwestycji (ponad 25000 zł) została sfinansowana z budżetu Gminy Lipnica Wielka - za co serdecznie dziękujemy Panu Mateusz Lichosyt - Wójtowi Gminy Lipnica Wielka oraz Pani Marzenie Michalak - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Lipnicy Wielkiej.
Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Kategoria:
1Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek.
O godz. 8.30 uczniowie zgromadzili się na Mszy Świętej, aby uczcić ten ważny dzień, a także podziękować za cały rok nauki. Następnie wszyscy udali się do szkoły.
Na początku pan dyrektor Łukasz Klozyk przywitał uczniów klas 0-VIII, rodziców oraz nauczycieli. Następnie w podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Kolejno wreczone zostały nagrody za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję, działalność w SU, w sklepiku szkolnym, a także sukcesy osiągnięte w konkursach.
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych.
Czytaj więcej...

Pożegnanie klasy VIII.

Kategoria:
2Dzień przed tradycyjnym piątkowym zakończeniem roku szkolnego dla wszystkich uczniów, czyli w czwartek 22 czerwca, żegnaliśmy ósmoklasistów. Wyróżnieni świadectwem z paskiem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, a w tegorocznej klasie VIII było ich czworo, otrzymali nagrody a ich rodzice - listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie.
Czytaj więcej...