Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Narodowe Czytanie na szczeblu gminnym.

Kategoria:

IMG 20200911 155825Dnia 9. września 2020r. uczniowie kl. VIII wraz z opiekunem i wychowawcą p. Edytą Karkoszką udali się do Centrum w Lipnicy Wielkiej na Plac Piotra Borowego obok Muru Orawskich Ojców Niepodległości, by uczestniczyć w dziewiątej odsłonie Narodowego Czytania.

Czytaj więcej...

I ZNÓW CZYTAMY!

Kategoria:

IMG 20200911 085844Dnia 11 września 2020 r. w SP1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej odbyła się trzecia edycja Narodowego Czytania. W kraju była to już dziewiąta odsłona tegoż czytania. Tekstem przeznaczonym do tegorocznego czytania był dramat J. Słowackiego „Balladyna”.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ

Kategoria:

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września uczniowie rozpoczną naukę w szkołach. Aby pobyt dzieci w przedszkolach i szkołach był bezpieczny, rodzice i uczniowie powinni stosować się do zaleceń i wytycznych ministerstwa, sanepidu i dyrektora placówki oraz pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Poniżej prezentujemy 10 zasad dla ucznia i wskazówki dla rodziców, opracowane przez MEN, których należy przestrzegać, aby nauka w nadchodzącym roku szkolnym była bezpieczna.
Informujemy ponadto, że na stronie szkoły sp1lipnicawielka.pl od 31 sierpnia 2020 r. opublikowane zostanie Zarządzenie nr 11 Dyrektora Szkoły dotyczące procedur związanych z funkcjonowaniem naszej placówki od 1 września 2020 r.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21.

Kategoria:

rozpoczecie 2020W dniu 1 września 2020 r. zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego😀.

Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8:30 w Kościele Parafialnym p.w. Świętej Jadwigi Królowe w Murowanicy.
Po Mszy Świętej zapraszam wszystkich uczniów do szkoły - około 9:30.
Ze względu na nadal panującą pandemię w tym dniu odbędą się tylko spotkania uczniów z wychowawcami.
Na spotkaniach zostaną omówione warunki i zasady, na jakich będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w nowym roku szkolnym.
Zgodnie z wytycznymi MEN i GIS dotyczącymi czerwonej strefy w naszym powiecie - proszę o obecność w szkole tylko rodziców z zerówki oraz nowo przyjętych do naszej szkoły (zalecane maseczki).

Zakończenie roku szkolnego.

Kategoria:

images (2).jpgDrodzy Uczniowie!

Kończymy rok szkolny w bardzo niecodziennych okolicznościach. Mówię Wam dziś, że ja
i wszyscy nauczyciele, jesteśmy z Was dumni. Dumni z odpowiedzialności, z jaką podeszliście do nauki, zwłaszcza w ostatnim, trudnym, czasie. Wykazaliście się wytrwałością i hartem ducha. Daliście radę zdobywać wiedzę zdalnie.

Gratuluję Wam osiągniętych wyników w nauce.
Gratuluję osiągniętych sukcesów w zawodach i konkursach.

Wyrazy wdzięczności kieruję do Szanownych Państwa, Rodziców.
Dziękuję za wszelkie podejmowane działania i współpracę podczas nauczania na odległość.

Kochani Uczniowie! Życzę Wam cudownych wakacji. Bezpiecznie odpoczywajcie. Mam nadzieję – do zobaczenia we wrześniu!

Łukasz Klozyk
Dyrektor Szkoły

Stypendium naukowe 😀🏅💰

Kategoria:

106100890 1254949948187207 1641747666145670698 n26 czerwca uczniowie z klas 4-7, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz bardzo dobre/wzorowe zachowanie, otrzymali z rąk dyrektora szkoły stypendium naukowe💵💵💵. Gratulujemy! 👏👏👏  

Czytaj więcej...