Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spacer przyrodniczy 🌳🌳🌳

Kategoria:
FB IMG 1656099137287Korzystając z pięknej pogody☀️ przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowe naszej szkoły wybrali się do pobliskiego gospodarstwa by zobaczyć daniele oraz sarny.🦌🦌🦌 Za zgodą właścicieli dzieci nakarmiły zwierzęta przyniesionymi smakołykami🥕🍏🥒🥕.
Czytaj więcej...

VIII Gminny Przegląd dla Zerówek i Przedszkoli

Kategoria:

FB IMG 165581051082415 czerwca w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbył się VIII Gminny Przegląd dla Zerówek i Przedszkoli. Otwarcia przeglądu dokonał Wójt Gminy. Tematem przewodnim była dowolną tematyka z orawskim elementami regionalnymi. Po występie dzieci otrzymały dyplomy i słodki poczęstunek. 🍬🍬🍭🍭 Była to dla przedszkolaków wspaniała zabawa, która przyczyniła się do integracji grup.

Czytaj więcej...

Medal Św. Łukasza - Zasłużony dla Wielkolipnickiej Gminy dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej.

Kategoria:
FB IMG 16551118845369 czerwca 2022 r. członkowie Kapituły Medalu odznaczyli Szkołę Podstawową nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej - Medalem Św. Łukasza - Zasłużony dla Wielkolipnickiej Gminy uwzględniając wklad Szkoły oraz jej zaangażowanie oraz ofiarność na rzecz rozwoju Wielkolipnickiej Gminy.
Czytaj więcej...

Morskie Oko 🏔

Kategoria:
FB IMG 16551116872186 czerwca klasa 5 wraz z wychowawczynią p. Moniką Karkoszka i p. Iwoną Rószczką - Wojdyła udała się na wycieczkę do Morskiego Oka. Uczniowie podziwiali piękne widoki oraz dowiedzieli się kilku ciekawostek od Pana Przewodnika. Na miejscu znaleźliśmy jeszcze pozostałości śniegu.
Wszyscy byli zadowoleni i wrócili do domu zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach.
Czytaj więcej...

😊 💐🍦🎊 Dzień Dziecka 😉🎉🎁🎊

Kategoria:
FB IMG 16551114273691 czerwca to niewątpliwie ulubiony dzień wszystkich dzieci. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są różne atrakcje, konkursy i zabawy. Tak było również w naszej szkole, uczniowie tego dnia nie mogli narzekać na nudę. Młodsi uczniowie obejrzeli ciekawe przedstawienie-„Pipi idzie do szkoły" przygotowane przez przedszkolaków. Barwne stroje, zabawne dialogi oraz świetna gra małych aktorów zachwyciła oglądających. Następną atrakcją były międzyklasowe zawody sportowe na Orliku dla klas I-III. Z kolei starsi uczniowie w tym czasie zmagali się z grą „Polonista na 102", zorganizowaną w ramach innowacji. Tego dnia naszą szkołę odwiedzili zacni goście: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Dyrektor GCK p. Karolina Kowalczyk, Dyrektor CUW p. Marzena Michalak oraz p. Aleksandra Pażucha by osobiście złożyć wszystkim Dzieciom najlepsze życzenia w dniu ich święta oraz przekazać słodką niespodziankę.
Czytaj więcej...

III turniej językowy.

Kategoria:

FB IMG 1655111296718W dniach 1-2.06.2022 w naszej szkole odbył się III Turniej Językowy. Konkurs miał formę quizu w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 i 7-8. Z tym że starsze drużyny musiały zmierzyć się z pytaniami nie tylko w języku angielskim ale i niemieckim. Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju.

Czytaj więcej...