Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Lekcja przyrody na łące.

Kategoria:
3Korzystając ze słonecznej pogody 29 maja uczniowie klasy 1 wybrali się na pobliską łąkę. Wyprawa ta miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów a także rozbudzanie zainteresowania przyrodą i otoczeniem. Za pomocą lupy wypatrywały "łąkowych lokatorów"- biedronki, pająki, pszczoły, ślimaki...Lornetki posłużyły do podglądania ptaków i obserwowania chmur. Uczniowie byli bardzo spostrzegawczy, a wyprawa przyniosła wiele radości.
Czytaj więcej...

Na historii ciekawiej 😉🙂

Kategoria:
1Aby skutecznie uczyć się historii dobrze powtarzać poznane wiadomości.
26 mają uczniowie klasy czwartej, szóstej i ósmej najpierw wspólnie obejrzeli film "Animowana Historia Polski" https://youtu.be/2DrXgj1NwN8 a następnie pracując indywidualnie lub w parach, korzystali z tabletów analizując film i wyszukując potrzebne informacje w sieci.
Dobrze wykonane zadanie sprawiło im wiele frajdy.
Czytaj więcej...

Wycieczka do parku rozrywki " Rabkoland" 🎡🎢🎠

Kategoria:
322.05.2023r. przedszkolaki z naszej szkoły wybrały sie na wycieczkę do Rabki- Zdrój do parku rozrywki "Rabkoland", gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Przyjaciele Pana Trzmiela". Dowiedziały się jak wygląda życie na łące i jakie zależności łączą jej mieszkańców. Poszerzyły świadomość na temat otaczającej ich przyrody. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał pamiątkę do własnego złożenia 🦋
Dzieci korzystały z dostosowanych do ich wieku atrakcji. A że pogoda bardzo nam dopisała zabawy nie było końca 🌞🌞🌞
Była również przerwa na pyszny obiad i lody 🍨🍦
Po wspaniałej zabawie, dzieci w doskonałych humorach wróciły do przedszkola.
Czytaj więcej...

✏📟🧮 Zawody matematyczne w klasie 4🏆🏅

Kategoria:
1Na ostatnich już zajęciach w ramach prowadzonej innowacji matematycznej w kl.4, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w działaniu zespołowym. W siedmiu konkurencjach musieli się zmierzyć m.in. z krzyżówką matematyczną, ułamkowymi puzzlami, układanką TRIMINO, zadaniami ze skalą i zamianą jednostek, znakami rzymskimi czy działaniami pisemnymi 😉
Rywalizacja była zaciekła ale " fair play"👍
Czytaj więcej...

MARSZ NA ZAKOŃCZENIE AKCJI „POLA NADZIEI"

Kategoria:
5W dniu 16 maja 2023 r. w Jabłonce odbył się marsz, na zakończenie akcji „ Pola nadziei", w którym uczestniczyli wolontariusze misyjni z naszej szkoły. Celem tej akcji jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby chorych dzieci.
Marsz mógł odbyć się dzięki uczestniczeniu w akcji wolontariuszy z całej Orawy, w tym wolontariuszy z naszej szkoły. Maszerowali z nami również :zarząd Fundacji im. A Worwy, opiekunowie wolontariatów szkolnych oraz gość specjalny - Mateusz, któremu pomogliśmy spełnić marzenie, którym było uczestniczenie w meczu ulubionej angielskiej drużyny Manchesteru United. Orszak ruszył spod Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicz a zakończył się pod OCK w Jabłonce.
Czytaj więcej...

Poznawanie przez działanie- makieta lasu.

Kategoria:
2Pytanie : "Jakie tajemnice kryje las? " nurtowało uczniów klasy I podczas zajęć edukacji przyrodniczej. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, przypomnieli sobie gatunki drzew iglastych, poznali również leśne zwierzęta.
Następnie grupa rozwijała umiejętności współpracy poprzez wspólne wykonanie "Makiety lasu".
Czytaj więcej...

🍀🌼Ogródek ziołowo-kwiatowy i łąka kwietna 🌸

Kategoria:
1W tym roku uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zagospodarowali swoją rabatkę zakładając „ogródek ziołowo- kwiatowy". 🪴🌼🌱
Dzieci chętnie przygotowały grządki, a następnie wsadziły sadzonki, 🪴które od pewnego czasu pielęgnowały w klasie.
Wokół ogródka uczniowie posiali „Łąkę kwiatową- malowany dywan". 🌺🌼🌸Mieszankę nasion pozyskano w ramach akcji edukacyjnej „Zasiej łąkę kwietną z MRiRW". Łąka kwietna da pożywienie i schronienie dla pszczół miodnych, trzmieli, motyli i wielu innych pożytecznych owadów. 🐝🦋🐞
Mamy nadzieję, że już niedługo nasze kwiaty zakwitną, a rośliny ukorzenią się i będziemy mogli podziwiać i obserwować ich wzrost.
Czytaj więcej...

🌸🌹💐 KWITNĄCO, PIĘKNIE I PACHNĄCO,🌸🌹💐 🌸🌹💐 jak przystało na maj 🌸🌹💐

Kategoria:
2Dnia 12.O5.23 r. uczniowie kl. V wraz z wychowawcą posadzili kwiaty do klasy, by ozdobić i przystroić przestrzeń, w której dzieci uczą się, przyswajają wiedzę i kształtują swoje charaktery. Wychowankowie mogli to uczynić, bowiem otrzymali dodatkowe środki i fundusze po Konkursie Palm Wielkanocnych z dnia 02.04.2023r. Komisja Gminnego Przeglądu Palm Wielkanocnych przyznała I miejce palmie wykonanej przez rodziców i uczniów kl. V, (a także 3 innym wykonawcom).
Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom kl. V za poświęcony czas, zaangażowanie i trud włożony w wykonanie palmy oraz p. A. Kulidze za zakup kwiatów i donic.
Miło, kiedy wokół nas jest pięknie, kolorowo, czysto i ekologicznie. BĄDŹMY EKO na co dzień!
Edyta Karkoszka
Czytaj więcej...