Dnia 04.05.2026 r. uczniowie SP1 klas IV–VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Polskiego. Konkurs sprawdzał umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem oraz udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Uczestnicy musieli również wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, literatury oraz znajomością lektur odpowiednich dla swojej klasy.
