PROGRAM PROFILAKTYCZNY pt. 馃憫馃拫 "Czerwony Kapturek szuka ksi臋cia" 鈾ワ笍馃憫 w wykonaniu馃幁 K贸艂ka teatralnego馃幁 kl. V pod kierunkiem p. Edyty Karkoszki.

1"Czerwony Kapturek szuka ksi臋cia" wystawiony dnia 12.06.2023 r. to ju偶 ostatnie przedstawienie w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Przygoda z teatrem w kl. V". Za艂o偶eniem innowacji by艂o rozbudzenie zainteresowa艅 uczni贸w sztuk膮 teatru, 艣wiadomy odbi贸r tej formy kultury, przybli偶enie im zagadnie艅 zwi膮zanych z teatrem, z jego histori膮. Wa偶nym wymiarem podejmowanych dzia艂a艅 innowacyjnych mia艂o by膰 wzbogacenie uczni贸w w takie warto艣ci, jak: wra偶liwo艣膰, wyobra藕nia, aktywno艣膰, kreatywno艣膰 i otwarto艣膰. Poprzez dzia艂anie, dzieci uczy艂y si臋 odpowiedzialno艣ci za prac臋 w艂asn膮, jak r贸wnie偶 dba艂y o efekt pracy ca艂ego zespo艂u.
Spektakl "Czerwony Kapturek szuka ksi臋cia" to zarazem program profilaktyczny, kt贸ry mia艂 na celu u艣wiadomienie dzieciom zagro偶e艅 wynikaj膮cych z korzystania z Internetu. Nigdy bowiem nie wiemy, kto znajduje si臋 po drugiej stronie monitora i czy osoba, z kt贸r膮 konwersujemy i czatujemy jest t膮, za kt贸r膮 si臋 podaje. Przedstawienie, humorystyczne, zabawne i z mn贸stwem zaskakuj膮cych zwrot贸w akcji, ko艅czy si臋 wi臋c wymownym mora艂em: "Uwa偶aj, bracie, z kim umawiasz si臋 na czacie!"