Miłość i mądrość to droga do świętości... uczy nas święta królowa Jadwiga, patronka Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Wielkiej.

1To właśnie takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Święta Patrona, które odbyło się 07.06.2023r. Po raz kolejny zatrzymaliśmy wzrok na postaci królowej Jadwigi, by zaczerpnąć choć cząstkę z jej świętego życia. Wyjątkowym przewodnikiem w odkrywaniu wzorca płynącego z przykładu świętej królowej był dla nas w tym roku ojciec święty Jan Paweł II, którego fragmenty homilii wygłoszonej podczas mszy kanonizacyjnej Jadwigi mogliśmy usłyszeć w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas: IV, VII i VIII, pod kierunkiem pani Katarzyny Buroń, na podstawie jej autorskiego scenariusza. Autorką pięknej i wymownej scenografii była pani Monika Tlałka, a nieocenioną pomoc w zdobywaniu elementów dekoracji okazała pani Agata Skoczyk.
W przygotowanie akademii włączyła się także znaczna część uczniów klasy V, którzy utworzyli chórek śpiewający hymn szkoły.
Uczniowie zaangażowani w przygotowanie przedstawienia:
Klasa IV: K. Gombarczyk, B. Janowiak, D. Kamać, N. Karnafel, K. Klozyk, M. Ogórek, K. Ziemiańczyk;
Klasa VII: J. Jabłoński, N. Janowiak, M. Kidoń, M. Kidoń, L. Kurnat, K. Michalak, J. Pawlak (grająca rolę królowej), K. Wójciak;
Klasa VIII: I. Białoń, J. Gąbarczyk, D. Łazarczyk, M. Ziemiańczyk.