鈿楋笍POKAZ DO艢WIADCZE艃 CHEMICZNYCH馃敩馃И

1W pi膮tek 02.06 w naszej szkole odby艂o si臋 spotkanie z chemi膮 czyli kr贸tki pokaz ciekawych do艣wiadcze艅 oraz prezentacja na temat udzia艂u chemii w 偶yciu codziennym. Uczniowie klasy 8 pod kierunkiem nauczyciela chemii przeprowadzili atrakcyjne do艣wiadczenia, cz臋艣膰 z nich mo偶na wykona膰 w domu, z dost臋pnych w kuchni produkt贸w. Mn贸stwo emocji wzbudza艂y nag艂e zmiany barwy roztwor贸w, intensywna reakcja z wydzielaniem dymu czy jaskrawy p艂omie艅 spalanego magnezu. Uczniowie mogli te偶 pozna膰 podstawowy sprz臋t i szk艂o laboratoryjne oraz r贸偶ne ciekawostki zwi膮zane z chemi膮. Na koniec by艂 kr贸tki konkurs z pytaniami do widowni, nagrodzony czym艣 s艂odkim, ch臋tnych do odpowiedzi nie brakowa艂o. Spotkanie uzupe艂nione prezentacj膮 wszystkim przybli偶y艂o chemi臋, jako przedmiot szkolny, ale przede wszystkim - obecny na co dzie艅.
Bogus艂awa Hetma艅ska