W ostatni czwartek przed adwentem nasi uczniowie mogli wziąć udział w zabawie andrzejkowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.Oprócz wróżb, zabaw i różnych konkurencji, uczestnicy zabawy mogli skorzystac z kawiarenki SU 



, w organizację której włączyli się również rodzice i uczniowie- piekąc gofry, pizzerinki, babeczki, ciasta itp. za co serdecznie DZIĘKUJEMY!
opiekunki SU

„Pasta, szczotka, kubeł, ciepła woda"-tak się zaczyna Wolontariuszy piękna przygoda. 23 listopada Wolontariusze z klasy piątej zabrali się za porządki u osoby samotnej.
21 listopada grupa Wolontariuszy z klasy IV i V odwiedziła Grupę Niepełnosprawnych Chłopców z Białki Tatrzańskiej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Było dużo zabawy, śmiechu i radości. Wolontariusze wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi tańczyli, grali w grę planszową, bawili się w basenach z piłeczkami. Był również wspólny poczęstunek. Wolontariusze odwiedzili też podopiecznych sióstr, którzy leżą w łóżkach lub są unieruchomieni na wózkach. Było to niezapomniane spotkanie dla Wolontariuszy i dla niepełnosprawnych chłopców. Na zakończenie spotkania Wolontariusze stwierdzili, że dzieci niepełnosprawne są bardzo szczęśliwe. Obyśmy zawsze byli tymi ludźmi, którzy przynoszą innym radość i szczęście.
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Mierzenie długości to fajna zabawa. Przekonali się o tym uczniowie klasy pierwszej. Bardzo chętnie mierzyli długości ławek, książek, a nawet porównywali swój wzrost za pomocą różnych miarek. Widać, że było to świetne matematyczne doświadczenie.
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W dniu dzisiejszym zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w ogólnoszkolnym konkursie matematycznym - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA 2022 dla klas 4-8, który przeprowadziły panie: Monika Kołton i Monika Karkoszka.
21 listopada również w SP1 obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
18 listopada na zaproszenie Wolontariatu gościliśmy Siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Były to s. Kazimiera pochodząca z Polski oraz siostra Pryscylla pochodząca z Indii. W spotkaniu które odbyło się na sali gimnastycznej, uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Uczniowie klasy czwartej na lekcji historii, przygotowali metodą projektu plakat, na którym mieli w sposób graficzny przybliżyć legendy o początkach państwa polskiego.