❤️"Dzień kolorowej skarpetki"❤️

1Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary" (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego).
21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.
Przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji. Miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary". Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Nasze dzieci powitały pierwszy dzień wiosny solidaryzując się z dziećmi na całym świecie z Zespołem Downa 🥰
Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet „nie od pary " ❤️