20.03.2024 odbyły się szkolne eliminacje do MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU WIEDZY OGÓLNEJ„LEONARDO".Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Združenie Babia hora, a skierowany jest do młodzieży klas: VII i VIII szkół podstawowych.
W etapie gminnym reprezentować nas będą:
1. Joanna Łysiak kl. VII
2. Łukasz Karnafel kl. VII
3. Jakub Jabłoński kl. VIII
Trzymamy za nich kciuki!



26 marca o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami
Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego Tydzień Dinozaura był dla przedszkolaków wspaniałą przygodą. Dzieci słuchając opowieści, oglądając programy edukacyjne i książki przyrodnicze poznawały fakty z życia wielkich gadów. Uczestniczyły w różnorodnych zabawach i działaniach. Zajecia z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a u niektóry rozbudziły nową pasję.
Uczniowie, nauczyciele, rodzice SP 1 wiele razy udowadniali, że los potrzebujących leży im na sercu. Podobnie jak w poprzednich latach, również i tym razem przed zbliżającymi się świętami dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały 2 palmy, które przekazali na cele charytatywne dla Stowarzyszenia "Gdzie Dwóch albo trzech". Serdecznie zapraszamy do ich licytacji.
Aby utrwalić wiadomości o lekturze "Akademia Pana Kleksa", klasa 4 wykonała pomysłowe lapbooki. Uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach na lekcjach języka polskiego i plastyki.
Uczniowie na kółku chemicznym mieli okazję zgłębić tajniki nauki poprzez praktyczne doświadczenie - tworzyli kryształy siarczanu miedzi.
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych zdarzeń... tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni wszystkim Paniom i Koleżankom.
Wykonywane w ciągu tygodnia eksperymenty zachęcały dzieci do myślenia, porównywania, rozwijania wyobraźni.
W dniu dzisiejszym klasa w oddziale przedszkolnym przekształciła się we wspaniałe SPA. Dziewczynki mogły skorzystać z manicure, pedicure, makijażu, czy też odpoczynku z maseczką na twarzy. Chłopcy bardzo chętnie angażowali się w wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych swoim koleżankom. Radość dziewczynek była ogromna, aż żal było zakończyć taki wspaniały dzień.