Konkurs „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę” VI edycja 2019 rok

51706150 2063159957109661 8441615859302006784 nW dniu 07.02.2019 r. odbył sie etap szkolny konkursu  "Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę" - edycja VI.

Celem konkursu było:

• Poszerzenie wiedzy na temat lasów w Polsce, gospodarki leśnej, pracy i roli jaką odgrywają leśnicy,
  • Rozbudzenie zainteresowań dotyczących ekologii i zjawisk występujących w przyrodzie,
  • Zachęcenie dzieci do sięgania po książki i albumy o tematyce przyrodniczej,
  • Propagowanie zamiłowania i szacunku do przyrody oraz wiedzy na temat gospodarki leśnej,
  • Poznanie przyrodniczej specyfiki regionu,
  • Nauka praktycznego rozpoznawania gatunków flory i fauny na podstawie barwnych ilustracji, okazów zielnikowych i nagrań głosów,
  • Praktyczne sprawdzenie wiedzy i kształtowanie postaw tzw. „zdrowej rywalizacji.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej.

W konkursie brali udział następujący uczniowie naszej szkoły Paweł Kuliga z klasy VII, Kacper Janowiak z klasy VIII oraz Jakub Polaczek z klasy VII. Opiekę merytoryczną nad etapem szkolnym  sprawowała Władysława Moniak.

Organizatorem konkursu jest Nadleśnictwo Nowy Targ oraz Nadleśnictwo Krościenko.

Kolejny etap rejonowy odbędzie się w dniu 03-04-2019 r.

Władysława Moniak