11 listopada- Święto Niepodległości.

1Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 uświetnili uczniowie klasy IV i VI, którzy przedstawili program słowno-muzyczny przybliżający pokrótce dzieje Polski oraz ukazujący niegasnący mimo trudnych czasów patriotyzm Polaków. Niewątpliwie dużym atutem akademii były dopasowane do wypowiadanych kwestii kostiumy a zwłaszcza wyśpiewane z wielkim uczuciem pieśni patriotyczne. Wspaniałym dopełnieniem występu była wymowna dekoracja.
Uczniowie udowodnili swoją postawą, że patriotyzm można wyrażać także w obecnych czasach, już od najmłodszych lat.
Nad przygotowaniem akademii czuwała pani Iwona Rószczka -Wojdyła oraz wychowawczyni klasy IV - pani Katarzyna Buroń.
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole wpisały się także w ogólnopolski projekt "Szkoła do hymnu", gdyż na początku akademii odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.