Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Wszystkich Świętych - apel.

Kategoria:
1🍂🍁🍂Pierwszego listopada, jak co roku, oddajemy cześć i pamiętamy o naszych bliskich, których już nie ma wśród nas. Stajemy skupieni, by jeszcze raz przywołać w naszej pamięci obraz tych, z którymi spędziliśmy wiele wspólnych chwil.🍂🍁🍂
W polskiej tradycji Dzień Zmarłych ma charakter szczególny. W nostalgiczny i pełen zadumy nastrój wprowadzili nas uczniowie klas: V – VIII, w czasie apelu przygotowanego z okazji Wszystkich Świętych. Uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Kołton i Sylwii Lichosyt, przedstawili program słowno-muzyczny, mówiący o jesiennej zadumie oraz przemijaniu. Dla najmłodszych przygotowany został film edukacyjny, przedstawiający zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych w innych krajach.