Wspomnienie Św. Jana Kantego.

1W piątek 20.10.2023 r. w nasz gminie wspomnienie Św. Jana Kantego – patrona profesorów, studentów i młodzieży oraz szkół katolickich jest połączone z Dniem Edukacji Narodowej.
Po mszy świętej w Kościele pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej, w Domu Ludowego miało miejsce wręczenie Nagród Wójta Gminy Lipnica Wielka oraz Nagród Dyrektora Szkoły.
W naszej szkole Nagrody Wójta Gminy Lipnica Wielka z rą Pana Mateusza Lichosyta otrzymały Pani Iwona Rószczka-Wojdyła oraz Pani Marta Pawlak.
Nagrody Dyrektora Szkoły przyznano Pani Krystynie Smoleń, Pani Annie Cymerman oraz Pani Władysławie Moniak.
Wręczając wyróżnienia wójt oraz dyrektor szkoły podziękowali nauczycielom za zaangażowanie, aktywność oraz podejmowane inicjatywy na rzecz uczniów i szkoły - życząc wielu sukcesów z życiu zawodowym i osobistym.
W trakcie tej uroczystości, miało miejsce również podziękowanie dla pracowników obchodzących w obecnym roku jubileusz pracy. Z nasze placówki były to Pani Edyta Karkoszka, Monika Kołton, Iwona Rószczka-Wojdyła oraz Agata Janowiak.
Nagrodzonym oraz jubilatom życzymy jednocześnie pomyślności na kolejne lata pracy.
Nagradzanym nauczycielom towarzyszyło liczne grono pedagogów oraz tradycyjnie zapraszanych na tę uroczystość nauczycieli przebywających na emeryturze - były z nami m.in. Pani Danuta Pastorczyk oraz Pani Danuta Sojka. Również im podziękowano za wieloletnia pracę na rzecz lipnickiej oświaty.
Łukasz Klozyk