Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Nasz uczeń Maciej Kidoń osiągnął doskonały wynik w biegu na 100 metrów na szczeblu wojewódzkim w zawodach lekkoatletycznych w Tarnowie ❗️🔝

Kategoria:
1Maciej, z czasem 12,98 sek. zajął czwarte miejsce, tracąc do trzeciego zawodnika na podium zaledwie 0.01 sekundy. Podobna sytuacja miała miejsce w zawodach powiatowych, gdzie przegrał bieg o tę samą różnicę czasową. Maciej może więc mówić o sporym pechu... 😕
Jego ogromny potencjał sportowy był widoczny w innej konkurencji, biegu na 300 metrów. Z uwagi na to, że każdy zawodnik mógł startować w konkurencji w której wywalczył awans (u Maćka było to 100 metrów) Maciej w biegu na 300 metrów startował poza konkursem, tzw. PK (zawodnik taki nie jest brany pod uwagę w klasyfikacji końcowej) i osiągnął znakomity wynik 41,98 sekundy co dało mu najlepszy rezultat spośród wszystkich uczestników biorących udział w biegu ❗️😱
Możemy zatem uznać go teraz za nieformalnego Mistrza Województwa Małopolskiego w biegu na 300 metrów. 💪🥇
Maćkowi gratulujemy znakomitego wyniku i trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój sportowy 👏💪