Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

馃摎馃摉 Dzie艅 Edukacji Narodowej馃摉馃摎

Kategoria:
1"Miar膮 kultury spo艂ecze艅stwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu" - my艣l t臋 wypowiedzia艂a Eliza Orzeszkowa, a poniewa偶 jest jak najbardziej aktualna, zas艂uguje dzi艣 na przypomnienie.
Dnia 16 pa藕dziernika 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. 艢wi臋tej Kr贸lowej Jadwigi odby艂a si臋 akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysto艣膰 t臋 u艣wietnili swoj膮 obecno艣ci膮 Dyrektor szko艂y pan 艁ukasz Klozyk, nauczyciele, a w艣r贸d nich jubilaci - emerytowani pracownicy szko艂y: pani Danuta Pastorczyk i pani Danuta Sojka, nauczyciele przebywaj膮cy na urlopach, a tak偶e przedstawiciele Rady Rodzic贸w z pani膮 Przewodnicz膮c膮 na czele.
Na pocz膮tek g艂os zabra艂 pan Dyrektor, serdecznie witaj膮c przyby艂ych go艣ci.
W cz臋艣ci artystycznej, przygotowanej przez uczni贸w kl. VI i II oraz SU, zebrani us艂yszeli nieco wiadomo艣ci historycznych na temat KEN oraz wys艂uchali ciep艂ych, pe艂nych uznania s艂贸w wdzi臋czno艣ci za prac臋 i trud w艂o偶ony w kszta艂cenie i wychowanie m艂odego pokolenia. 呕yczeniom, towarzyszy艂a pi臋kna i nastrojowa muzyka, a tak偶e piosenki wykonane przez samych uczni贸w.
Z kolei rozpocz臋艂a si臋 druga cz臋艣膰 akademii pt. "Express do wiedzy". Po wys艂uchaniu piosenki R. Rynkowskiego "Jedzie poci膮g z daleka" nauczyciele poprzez parafraz臋 utworu J. Tuwima "Lokomotywa" zostali zaproszeni do przeja偶d偶ki poci膮giem. Maszynist膮 by艂 sam pan Dyrektor, kt贸ry na stacjach, przy pomocy zawiadowc贸w i konduktor贸w roznosz膮cych bilety, zabiera艂 kolejnych nauczycieli. Kiedy w ko艅cu express dojecha艂 na stacj臋 SP1, na peron przybyli uczniowie, aby przywita膰 dostojnych go艣ci okrzykami rado艣ci i piosenk膮 "100 lat". Po wr臋czeniu kwiat贸w ufundowanych przez Samorz膮d Uczniowski g艂os zabrali uczniowie kl. II, kt贸rzy do艂膮czyli si臋 do 偶ycze艅. To jednak nie koniec wra偶e艅 przygotowanych na 贸w dzie艅. W trzeciej cz臋艣ci widowiska uczniowie zaprezentowali najbardziej charakterystyczne osobowo艣ci, wyst臋puj膮ce w艣r贸d pedagog贸w. I tak, s艂uchaj膮c rytmicznej muzyki, poznali艣my typ nauczyciela Anio艂a, Luzaka, S艂u偶bisty, Aktywisty i Sceptyka. Za艣 wierszem W. Woroszylskiego pod tytu艂em "My i nasza pani" uczniowie kl. IV i VI w zabawny spos贸b scharakteryzowali samych siebie. Na zako艅czenie g艂os zabrali uczniowie z SU, kt贸rzy jeszcze raz podzi臋kowali nauczycielom za przekazywan膮 wiedz臋 i przeprosili za wszelkie niedoci膮gni臋cia. Wszyscy wsp贸lnie od艣piewali piosenk臋 "Dzi臋kujemy wam".
Pan dyrektor 艁ukasz Klozyk podzi臋kowa艂 pani Edycie Karkoszce, pani Marioli 艁uce i pani Kindze Michalak za przygotowanie akademii, nauczycielom za prac臋 dydaktyczno-wychowawcz膮, go艣ciom za przybycie, jak r贸wnie偶 wszystkim tym, kt贸rzy mieli sw贸j wk艂ad w przygotowanie tej uroczysto艣ci.
Z kolei przedstawiciele RR z Przewodnicz膮c膮 p. J. Kupczyk z艂o偶yli na rece pana Dyrektora 偶yczenia i piekne kwiaty dla wszystkich nauczycieli.
Po cz臋艣ci oficjalnej odby艂 si臋 s艂odki pocz臋stunek dla zebranych.