Dzień babci i dziadka

1„Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim

dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się w naszej szkole punktualnie dnia 31 stycznia o godz. 15.00. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.

Na wstępie Pan Dyrektor Łukasz Klozyk przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami wygłaszając krótkie, ale jakże wspaniałe przemówienie. Wychowawczyni klasy „0” również złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Po chwili na scenie pojawili się mali aktorzy i po upewnieniu się, że wszyscy goście dotarli na miejsce, rozpoczęli występ.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przygotowały wspaniały program artystyczny pod tytułem „Dziadek wie najlepiej..” pod okiem pni Marty Pawlak. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Uwagę przyciągały ciekawe stroje dzieci oraz okolicznościowa dekoracja sali.

Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami i kwiatki.

Wszyscy rodzice zaangażowali się w to przedsięwzięcie, za co należą się im szczególne podziękowania.

mgr Marta Pawlak