Orawa czyta "Moją drogę do Polski"

1We wtorek 26.09.2023 r. w Lipnicy Wielkiej na Placu Piotra Borowego obok Muru Orawskich Ojców Niepodległości odbyło się wydarzenia artystyczne pn. Orawa czyta "Moją drogę do Polski" w setną rocznicę wydania pamiętnika księdza Ferdynanda Machaya.
Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną.
Głównym punktem imprezy było wspólne czytanie "Mojej drogi do Polski" przez zaproszonych gości. Ponadto zaprezentowano fiszki historyczne na temat historii Orawy oraz etiudę filmową.
Wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz młodzież ze szkół, która uczestniczyła w warsztatach kulinarnych: "Potrawy orawskie sprzed 100 lat".
Szkołę Podstawową nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi reprezentowali uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami panią Edytą Karkoszką, panią Władysławą Moniak i panem Dyrektorem Łukaszem Klozykiem.