Wycieczka klas 4 - 8 do Szczawnicy i Niedzicy

22 października uczniowie klas 4 - 8 ze szkoły w Murowanicy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w urokliwe o tej porze roku Pieniny.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spaceru przez rezerwat przyrody - Wąwóz Homole, podczas którego zobaczyliśmy niezwykłe wapienne formacje skalne, tzw. "Kamienne Księgi" oraz bogactwo flory i fauny tego wyjątkowego miejsca.
Następnym punktem był wyjazd koleją linową na wzgórze Palenica, skąd rozpościera się piękny widok na Trzy Korony i Sokolicę oraz na pasmo Tatr Bielskich.
Ostatnim etapem był przejazd do Niedzicy, gdzie czekał nas rejs widokowy po Jeziorze Czorsztyńskim, podczas którego mogliśmy podziwiać widoki otaczającej nas natury i zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Poznaliśmy też historię zapory na Jeziorze Czorstyńskim.
Zmęczeni ale zadowoleni w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Lipnicy Wielkiej.
Wycieczka ta była świetną lekcją historii, geografii, wychowana fizycznego a nade wszystko wyjatkową okazja do integracji uczniów.