43. Wojewódzkim Przeglądzie Gwary Góralskiej w Białym Dunajcu

dunajec12Wyróżnienie dla Michaliny Kuligi w 43. Wojewódzkim Przeglądzie Gwary Góralskiej w Białym Dunajcu.

10 stycznia 2019 roku uczniowie, ze szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w 43 Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja – Skupnia Florka w Białym Dunajcu. Naszą Szkołę reprezentowała Martyna Ziemiańczyk z klasy IV w kategorii poezja oraz Michalina Kuliga z klasy I w kategorii gawęd.

Białodunajecki przegląd to prawdziwe święto gwary i kultury góralskiej. Uczniowie mieli więc okazję do zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich wśród wielu utalentowanych uczestników przeglądu (139) pochodzących z Podhala, Spisza, Pienin, Orawy. Tym bardziej miło nam poinformować że w tym mocno obsadzonym konkursie Michalinka otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie Naszej szkoły.

dunajec01dunajec14