❤❤Siostry Misjonarki w naszej szkole❤❤

7Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Siostry Misjonarki Świętego Piotra Klawera: siostrę Bożenę i siostrę Monikę z Polski oraz siostrę Katarzynę z Nigerii.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-V. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Siostry opowiedziały o życiu dzieci w Nigerii, pokazały wiele ciekawych rekwizytów z różnych regionów świata i objaśniły znaczenie każdego z nich. Dzieci mogły również przymierzyć stroje z różnych kontynentów.
Misjonarki były bardzo wdzięczne za zorganizowane spotkania oraz podziękowały za ofiarę na cele misyjne. Z radością patrzą na nasze działania misyjne, na wielkie zaangażowanie rodziców, dzieci i nauczycieli w następujące działania: kolędowanie misyjne, adopcję misyjną ośmioletniego chłopczyka z Indii- Hamanta Sulya, oraz na rozmaite kiermasze, których celem jest wspieranie misji. Siostry zapewniają, że zawsze jesteśmy mile widziani w Krakowie na wszystkich akcjach misyjnych. Najbliższe zaproszenie mamy na Kongres Misyjny do Krakowa.