Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Bóg między nami... Opłatek w Szkole Podstawowej nr 1

Kategoria:

9 stycznia 2opatek 10019r. w środowy zimowy wieczór miało miejsce, jak każe już wieloletnia tradycja, spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej.

Pan Dyrektor Łukasz Klozyk przywitał zebranych gości oraz wszystkich przybyłych pełnymi ciepła i serdeczności słowami.  Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka – Pan Andrzej Karkoszka, Ksiądz Proboszcz Andrzej Pawlak, Radni Gminy – Mateusz Machajda oraz Sołtys – Franciszek Pindziak, Pani Dyrektor Danuta Pastorczyk, Siostry Albertynki, Dyrektor Jan Kuliga oraz Dyrektor Franciszek Sojka, a także byli pracownicy naszej Szkoły – ci aktywni zawodowo – Pan Andrzej Buroń oraz przebywający na emeryturze – Pani Danuta Sojka. Cieszyliśmy się także, że był z nami Pan Daniel Mateja z Zespołem Nowa Orawa, Państwo Janina i Karol Wnękowie, Pani Maria Kupczyk, Nauczyciele Pracujący w naszej Szkole oraz pracownicy obsługi – Pan Eugeniusz, Pani Maria i Pani Halina. Nie mogło zabraknąć także licznie zgromadzonych Rodziców na czele z Prezydium Rady Rodziców – Panią Anną Piotrowską oraz uczniów naszej Szkoły.

Okres Bożego Narodzenia to czas radosnych spotkań, ale także szczególny czas, gdy Dzieciątko Jezus obdarza nas swoim błogosławieństwem, a w nas samych powinny pojawić się myśli dotyczące podstaw naszej wiary. Co to znaczy, że Bóg chce zamieszkać w Twoim sercu?  Jak rozumieć słowa: Bóg przychodzi do Ciebie w drugim człowieku, zwłaszcza potrzebującym. Czy jest coś ważniejszego w naszych wzajemnych ludzkich relacjach niż Miłość? Takie właśnie refleksje zawierał spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów kl. V-VIII pod kierunkiem pani Katarzyny Buroń i pani Anny Cymerman, z dekoracją wykonaną przez panią Monikę Tlałkę.

Po skłaniającym do zadumy przedstawieniu przyszedł czas na chwilę radości, której dostarczył nam koncert zespołu Nowa Orawa, kierowanego przez pana Daniela Mateję, którego członkami są także uczniowie naszej Szkoły. Jak wspaniale zaczyna owocować dzieło zapoczątkowane przez Panią Dyrektor Danutę Pastorczyk! Ile pozytywnych emocji, poczucia dumy i wzruszeń dostarczył ten koncert zebranym na opłatku Rodzicom!

Po koncercie przyszła kolej na dzielenie się opłatkiem oraz życzenia, które rozpoczął Pan Dyrektor Łukasz Klozyk.  Następnie wspólne biesiadowanie i kolędowanie przy suto zastawionym stole umilił nam występ laureatów gwarowego konkursu recytatorsko- gawędziarskiego, prezentacja talentów muzycznych i wokalnych (przy akompaniamencie pana Mirosława Smolenia) a także przemówienia naszych znamienitych Gości – Pani Dyrektor Danuty Pastorczyk, Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Andrzeja Karkoszki (który przekazał także życzenia od Pana Wójta Mateusza Lichosyta, uczestniczącego w tym samym czasie w opłatku powiatowym), Księdza Proboszcza – Andrzeja Pawlaka oraz Pana Sołtysa – Franciszka Pindziaka.

{gallery}Oplatek{/gallery}