Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

MARSZ NA ZAKOŃCZENIE AKCJI „POLA NADZIEI"

Kategoria:
5W dniu 16 maja 2023 r. w Jabłonce odbył się marsz, na zakończenie akcji „ Pola nadziei", w którym uczestniczyli wolontariusze misyjni z naszej szkoły. Celem tej akcji jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby chorych dzieci.
Marsz mógł odbyć się dzięki uczestniczeniu w akcji wolontariuszy z całej Orawy, w tym wolontariuszy z naszej szkoły. Maszerowali z nami również :zarząd Fundacji im. A Worwy, opiekunowie wolontariatów szkolnych oraz gość specjalny - Mateusz, któremu pomogliśmy spełnić marzenie, którym było uczestniczenie w meczu ulubionej angielskiej drużyny Manchesteru United. Orszak ruszył spod Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicz a zakończył się pod OCK w Jabłonce.
Następnie wszyscy uczestnicy udali się na halę widowiskową, gdzie wielu z nich zaprezentowało swoje zdolności artystyczne. Na zakończenie uroczystości wręczono dyplomy za występy artystyczne a nasi wolontariusze zostali wyróżnieni specjalnym dyplomem za największe zaangażowanie i wkład w zbiórkę pieniężną.