Konkurs recytatorski " W krainie wierszy Jana Brzechwy" 馃帳馃摎

128 kwietnia w ramach realizowanego przez oddzia艂 przedszkolny projektu pt. "Co s艂onko widzia艂o- na dzieci臋ce k艂opoty... Brzechwa " w naszej szkole odby艂 si臋 konkurs recytatorski pt. "W krainie wierszy Jana Brzechwy".
W konkursie wzi臋艂y udzia艂 ch臋tne dzieci z oddzia艂u przedszkolnego . Celem konkursu by艂o rozwijanie uzdolnie艅 tw贸rczych i doskonalenie umiej臋tno艣ci recytatorskich, popularyzacja tw贸rczo艣ci J. Brzechwy oraz wzbudzenie zainteresowania dzieci poezj膮, rozbudzanie wra偶liwo艣ci na pi臋kno poezji a tak偶e pokonywanie nie艣mia艂o艣ci.

Konkurs przebieg艂 w serdecznej i mi艂ej atmosferze. Wyst臋pom dzieci towarzyszy艂y wielkie emocje. Dzieci pi臋knie nauczy艂y si臋 na pami臋膰 nawet bardzo d艂ugich wierszyk贸w i mimo tremy, fantastycznie wyst膮pi艂y przed swoimi r贸wie艣nikami i uczniami z klasy 1. W艣r贸d recytowanych wierszy znalaz艂y si臋 nast臋puj膮ce utwory: Na wyspach Bergamutach, Psie Smutki, Tydzie艅, Le艅, Skar偶ypyta, Samochwa艂a i inne przepi臋kne wiersze. Ka偶de dziecko, kt贸re wzi臋艂o udzia艂 w konkursie otrzyma艂o dyplom, nagrod臋 w postaci ksi膮偶ki oraz ma艂y upominek.

Na zako艅czenie przedszkolaki wraz z klas膮 1 rozegra艂y na orliku mecz towarzyski.
Serdecznie dzi臋kujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu , a rodzicom dzi臋kujemy za wspania艂e przygotowanie 馃憦馃憦馃憦