馃摉馃摑馃摎GMINNY KONKURS CZYTELNICZY馃摎馃摑馃摉

7Po trzyletniej przerwie, dnia 30 marca 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnicy Wielkiej odby艂 si臋 XII Gminny Konkurs Czytelniczy pn. "Ksi膮偶ka przyjacielem mym". Konkurs mia艂 na celu popularyzacj臋, rozw贸j i upowszechnianie czytelnictwa oraz zainteresowanie histori膮 Polski, w tym histori膮 i kultur膮 Orawy. A zatem lekturami konkursowymi by艂y utwory o tematyce historycznej, dzi臋ki czemu to wydarzenie wpisuje si臋 w gminne obchody ORAWA Z NIEPODLEG艁膭.
Uczniowie SP1 wzi臋li udzia艂 w tym偶e konkursie i zdobyli nast臋puj膮ce miejsca:
KATEGORIA I - kl. III - IV
III miejsce - Krystian Gombarczyk kl. IV
IV miejsce - Aleksandra Mik艂usiak kl. III
Wyr贸偶nienie - Karolina Klozyk kl. IV
KATEGORIA II - kl. V- VI
III miejsce - Wiktoria Olesi艅ska kl.V
Wyr贸偶nienie - Michalina Kuliga kl.V
KATEGORIA III - kl. VII - VIII
IV miejsce - Maksymilian Kmiecik kl. VIII
Wyr贸偶nienie - Jakub Jab艂o艅ski kl. VII
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdobytych miejsc. 呕yczymy dalszych sukces贸w i zapa艂u w kolejnych konkursowych zmaganiach. Wierzymy, 偶e pasje czytelnicze b臋d膮 nadal w was rozkwita艂y i przynosi艂y du偶o rado艣ci.
Nauczycielami przygotowuj膮cymi uczni贸w byli: mgr 艁ukasz Klozyk, mgr Anna Mik艂usiak, mgr Edyta Karkoszka, mgr Anna Cymerman.