" Sprz膮tamy dla Polski 2023" 馃毊馃嚨馃嚤

1"艢wiatowy Dzie艅 Ziemi"
艢wiatowy Dzie艅 Ziemi to najwi臋ksze i najbardziej popularne 艣wi臋to ekologiczne na 艣wiecie. Celem 艣wi臋ta jest promowanie proekologicznych postaw w spo艂ecze艅stwie oraz budowanie wsp贸lnej odpowiedzialno艣ci za nasz膮 planet臋.
Z tej okazji zorganizowali艣my dla naszych przedszkolak贸w wiele r贸偶nych zabaw z ekologi膮 w tle. Dzieci mia艂y okazj臋 tak偶e porozmawia膰 o tym, co sprawia, 偶e ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co mo偶emy zrobi膰 dla ziemi, aby by艂a szcz臋艣liwa (czysta).
Przedszkolaki przypomnia艂y sobie tak偶e zasady segregacji 艣mieci, a na koniec wykona艂y pi臋kne prac臋 plastyczne z rosn膮cych farb, kt贸re podgrzewa艂y w mikrofali.
Wraz z klas膮 1 wybra艂y si臋 w ramach programu
" Sprz膮tamy dla Polski 2023" pozbiera膰 艣mieci wok贸艂 szko艂y oraz remizy OSP.
Wszystkie te dzia艂ania mia艂y na celu podkre艣lenie, jak wa偶ne jest nasze zaanga偶owanie w dzia艂ania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedz膮 to doskonale i zawsze ch臋tnie bior膮 udzia艂 w tego typu wydarzeniach.