Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej

Kategoria:

Dzisiaj, 25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły, pan Łukasz Klozyk. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem –,, castingiem na pierwszaka”. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań, które mieli wykonać należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek oraz wiedza na temat ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali również krótką scenkę na temat znaczenia odblasków w ramach udziału szkoły w ogólnopolskiej akcji ,,Odblaskowa szkoła”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Po zakończonej prezentacji, oraz po zjedzeniu z uśmiechem na twarzy kawałka cytryny (co jest tradycją naszej szkoły) reporterzy (uczennice kl. Va) oraz dyrekcja stwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale przebrnęły przez casting na pierwszaka. Następnie uczniowie zostali pasowani na członka społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi. Tym samym stali się oficjalnie uczniami klasy pierwszej. Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy pasowania na ucznia, pierwsze legitymacje szkolne oraz drobne upominki wręczone przez dyrekcję i wychowawcę klasy, panią Agnieszkę Klozyk. Rodzice zaś skladając dzieciom gratulacje wręczyli im słodkie prezenty