Plakaty o ochronie środowiska naturalnego w naszej szkole.

1W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi uczniowie: z klasy VI Gabriela Szczechura, Małgorzata Łazarczyk, Agata Żurek, Joanna Łysiak oraz z klasy V Vanessa Gombarczykova, Magdalena Dziubek, Michalina Kuliga, Natalia Janowiak, Wiktoria Michalak, Norbert Pawlak, w ramach kółka geograficznego, wykonali plakaty o tematyce ekologicznej.
Zgodnie z definicją ekologia jest to jedna z dziedzin biologii, która zajmuje się badaniem, analizą oraz wysnuwaniem wniosków na temat zależności istniejących pomiędzy organizmami. Co więcej ekologia bada również zależności pomiędzy organizmami żywymi a środowiskiem, w którym one funkcjonują. Sam termin ekologia rozwinął się w XIX wieku. Głównym celem rozwoju tego pojęcia było zbadania oraz opisanie korzystnych jak i niekorzystnych oddziaływań między człowiekiem a biosferą. w której żyje. Okazuje się, że obecnie nasza planeta znalazła się w tak krytycznym stanie, że zmiana trybu życia na bardziej ekologiczny jest wręcz koniecznością. Aby nasze działania przynosiły korzyść planecie, musimy być świadomymi konsumentami – czytać składy i sprawdzać pochodzenie wybieranych produktów.