Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

W KRAINIE MIT脫W 馃憫馃馃導锔忊殹

Kategoria:
1Dnia 28.03.2023r. uczniowie klasy 4, 5, 6 udali si臋 do OCK w Jablonce na spektakl teatralny pt. "W krainie mit贸w". Widowisko to zaprezentowa艂a grupa aktor贸w z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wroc艂awiu.
W scenicznej opowie艣ci, kt贸r膮 uczniowie mogli zobaczy膰, para urwis贸w, Ola i jej brat Micha艂, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niew艂a艣ciwym zachowaniem powoduje przeniesienie si臋 w czasy mityczne.
Rozpoczyna si臋 wielka przygoda, pe艂na humoru oraz zaskakuj膮cych zwrot贸w akcji. Nasi bohaterowie spotykaj膮: Prometeusza, Pyti臋, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, kt贸rzy przybli偶aj膮 im wiedz臋 na temat przesz艂o艣ci. Aby wydosta膰 si臋 z labiryntu, Ola i Micha艂 musz膮 rozszyfrowa膰 zagadk臋 wypowiedzian膮 przez Prometeusza i Pyti臋. Zadanie to wymaga艂o od nich wyj膮tkowej odwagi, m膮dro艣ci, pracowito艣ci oraz szacunku do zjawisk minionych.
Bohaterom uda艂o si臋 powr贸ci膰 do wsp贸艂czesno艣ci, ale spotkanie z mitologi膮 wp艂yn臋艂o na edukacj臋 m艂odych ludzi, zmieni艂o ich postawy i charaktery. Warto by艂o si臋 o tym przekona膰, ogl膮daj膮c spektakl przygotowany przez aktor贸w z Wroc艂awia.
Uczniowie SP1 r贸wnie偶 ca艂o i zdrowo powr贸cili do swoich szkolnych obowi膮zk贸w, bowiem nad ich bezpiecze艅stwem czuwali opiekunowie: pani Edyta Karkoszka, pani Iwona R贸szczka - Wojdy艂o i pani El偶bieta Sobczak.
Mamy nadziej臋, 偶e spotkanie z Mitologi膮, kt贸ra jest jednym z fundament贸w kultury 艣r贸dziemnomorskiej, by艂o owocne, a wiedza zdobyta podczas ogl膮dania spektaklu pozwoli czerpa膰 m艂odzie偶y w艂a艣ciwe warto艣ci i wzorce zachowa艅, tak potrzebne w dzisiejszym 艣wiecie.
Edyta Karkoszka