Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

2 Orawski Orszak Świętych Lipnicy Wielkiej i Kiczor

Kategoria:

W dniu 31.10.2018 odbył się 2 Orawski Orszak Świętych Lipnicy Wielkiej i Kiczor, którego głównym celem było promowanie wartości, wypływających z Ewangelii Jezusa Chrystusa.


Orszak kolejny raz wyruszył spod Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w kierunku parafialnego kościoła św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej. Nie zabrakło pięknych strojów i atrybutów świętych z różnych epok, którymi błyszczeli uczestnicy przemarszu. Czas umilała muzyka i śpiew scholii Exodus na świetnie przyozdobionej „mobilnej „ scenie.
Głównym punktem programu była oczywiście Eucharystia, na której można było się spotkać ze wszystkimi świętymi na żywo. Wydarzeniu towarzyszył konkurs plastyczny pod tytułem „Najpiękniejszy Aniołek”, którego organizatorami byli wolontariusze Aniołów Miłosierdzia, Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej. Po ocenie wykonane dzieła trafiły pod ołtarz, spod którego po zakończonej Eucharystii zostały rozprowadzone, a dochód został przeznaczony dla Barki w Jabłonce.
Kolejno wszyscy uczestnicy wydarzenia, udali się na bal wszystkich świętych do domu ludowego w Lipnicy Wielkiej. Tam czas rozświetlali specjalnie zaproszeni animatorzy prowadzący imprezę. Podczas balu prowadzony był sklepik, z którego również całkowity dochód został przekazany dla Barki.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia 2 Orawskiego Orszaku Świętych Lipnicy Wielkiej i Kiczor. Podziękowania kierujemy do:
1. Księdza Damiana Obrała i księży z parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.
2. Wolontariuszy „Aniołów Miłosierdzia” z Kiczor i Lipnicy Wielkiej (Szkoła Podstawowa w Kiczorach im. Bł. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa św. Królowej Jadwigi oraz wolontariuszy z Gimnazjum im. Piotra Borowego).
3. „Aktywnych Rodziców” z rady rodziców w Kiczoracyh i nie tylko.
4. Scholi Exodus.
5. Nauczycielom.
6. Wójtowi Gminy Lipnica Wielka Bogusławowi Jazowskiemu za udostępnienie obiektu na bal.
7. Pani Karloliny Kowalczyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Moniki Klapisz oraz Pani Stanisławie Kucek dyrektor Gminnej Biblioteki Puplicznej.
8. Dyrektora CUW Pana Mariusza Wnenk.
9. Służby Medycznej Malta.
10. Strażakom z jednostki Centrum i Przywarówka.
11. Pana Andrzeja Habiny za fotorelację z wydarzenia.
12. WSZYSTKIM LUDZIM DOBREGO SERCA, KTÓRZY WSPARLI INICJATYWĘ!!!
Kwota jaka została zebrana i w całości przekazana na Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jabłonce to 3.253,95 zł!