Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Kategoria:
318 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku" ale „wielkim sercu". ❤️🧸
Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.

W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka. Rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec" oraz poczęstowały się „małym co nieco". Każda grupa dostała też zadanie pokolorowania Kubusia Puchatka. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę o przygodach misia.