Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Narnia znów nadchodzi w ten piękny zimowy czas ☃️❄️❄️☃️

Kategoria:
5Uczniowie klasy V SP1 pod kierunkiem pani Edyty Karkoszki wykonali makiety Narnii na podstawie przeczytanej lektury "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa". Jak rozległa była kraina Aslana, tak i sama praca dzieci przerosła najśmielsze oczekiwania nauczyciela. Makiety Narnii - 2 m na 1 m - były dopracowane pod każdym względem i nawet najmniejszy szczegół został zauważony. Dzieci, by stworzyć baśniowy świat, wykorzystały różnorodne materiały: tekturę, deskę, watę, papier, plastelinę, modelinę, kamień, włóczkę, folię, itp. Uczniowie pracowali w trzech grupach, by nauczyć się współpracy i odpowiedzialności.
Gorące podziękowania należą się dzieciom, jak i ich rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy, pomagali zdobyć materiały do wykonania makiet i zorganizowali transport prac do szkoły. W trakcie prezentacji dzieł w klasie pojawił się Św. Mikołaj, który, jak w Narnii, tak i w SP1, przyniósł dzieciom prezenty i słodkości. Radości nie było końca! 😃 Był to więc niezapomniany dzień - 6 grudnia! 🧑‍🎄
E. Karkoszka