Dzień życzliwości

W dniu 21 listopada 2018 roku w naszej szkole miał miejsce Dzień Życzliwości. W celu uświadomienia i przypomnienia członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym, uśmiechniętym oraz zachęcenia uczniów do okazywania życzliwości, Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Sylwii Lichosyt, zorganizował wiele „życzliwych akcji”.

W ramach obchodów przeprowadzona została charytatywna akcja „Marzycielska Poczta”, podczas której zebraliśmy listy i kartki dla chorych dzieci, przebywających w szpitalach. Na szkolnym korytarzu zamieszczona została gazetka promująca Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi idei powstania tego dnia oraz wskazówkami, w jaki sposób obchodzi się ten wyjątkowy Dzień. Drzwi każdej klasy przyozdobione zostały uśmiechniętymi buźkami, przypominającymi o codziennym uśmiechu. W tym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na żótło- kolor, który przywołuje radość i uśmiech. Punktem kulminacyjnym był apel, podczas którego uczniowie obejrzeli filmik, w którym wysłuchaliśmy definicji życzliwości stworzoną przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Następnie ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na najżyczliwszą osobę w każdej klasie.
Pamiętajmy, że naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu.