Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły!

Kategoria:
1Bibułkarstwo to nieodłączny element naszej tradycji. Już nasze babcie tworzyły kwiaty oraz inne ozdoby używając do tego kolorowej bibuły. Kiedyś kwiaty te były podstawową formą zdobienia mieszkań, małych izdebek, tradycyjnych palm wielkanocnych oraz bukietów.
Powracając do tradycji oraz zanikającej sztuki bibułkarstwa zaprosiliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Wielkiej, które poprowadziły warsztaty dla klasy 1 i 2. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczniowie przekonali się, że przy odrobinie cierpliwości własnoręcznie wykonane kwiaty to nie jest wcale trudna sztuka, a efekt jest wspaniały.
W ramach warsztatów zrealizowaliśmy jeden z punktów projektu: "Biało-Czerwona Orawa"
Dziękujemy pani Danucie Kidoń oraz pani Jolancie Michalak, że zechciały do nas przyjechać i podzielić się swoją wiedzą.