Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

馃嚨馃嚤 104 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSK臉 NIEPODLEG艁O艢CI 馃嚨馃嚤

Kategoria:
110 listopada w naszej szkole odby艂a si臋 uroczysta akademia upami臋tniaj膮ca odzyskanie przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci.
Uczestnicz膮c corocznie w obchodach tego 艣wi臋ta dajemy wyraz pami臋ci o tych wszystkich, dzi臋ki kt贸rym 偶yjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Inscenizacja w wykonaniu uczni贸w klasy II oraz V pod kierunkiem pani Edyty Karkoszki oraz Agnieszki Klozyk, mia艂a na celu w spos贸b przekrojowy przedstawi膰 wa偶niejsze fakty historyczne z czas贸w zabor贸w Polski. Uczniowie przypomnieli widzom o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego d膮偶enia do odzyskania niepodleg艂o艣ci. W trakcie uroczysto艣ci mo偶na by艂o us艂ysze膰 wiersze o tematyce patriotycznej przeplatane faktami historycznymi. Ogromn膮 ciekawo艣膰 zgromadzonych wywo艂a艂a inscenizacja, w kt贸r膮 wcieli艂y si臋 uczennice klasy V, obrazuj膮ca zniewolenie Polski przez zaborc贸w oraz chwil臋 odzyskania wolno艣ci przez nasz kraj.
Wydarzenie to zako艅czy艂o si臋 przem贸wieniem dyrektora oraz koncertem pie艣ni patriotycznych w wykonaniu wszystkich uczni贸w z poszczeg贸lnych klas naszej szko艂y. Tegoroczna akademia oraz koncert pie艣ni patriotycznych mia艂y na celu u艣wiadomi膰 uczniom takie warto艣ci jak wolno艣膰, niepodleg艂o艣膰, suwerenno艣膰 i patriotyzm.
Cieszymy si臋, 偶e wyst臋p m艂odych wykonawc贸w, kt贸rzy w艂o偶yli wiele wysi艂ku w przygotowania, spotka艂 si臋 z du偶ym aplauzem zar贸wno ze strony ich koleg贸w jak i nauczycieli.