Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ FUNDACJI ADAMA WORWY

Kategoria:

1We wtorek 8 listopada odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły z wolontariuszką -fundacji Adama Worwy, z panią Józefą Kęską. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem domowego hospicjum. W programie była ciekawa bajeczka dla najmłodszych dzieci wprowadzająca w temat pomocy potrzebującym oraz krótki film o niepełnosprawnym chłopcu, któremu fundacja pomagała spełnić marzenie. Uczniowie młodszych klas czytali bajeczkę terapeutyczną. Odbyła się też pogadanka ze starszymi uczniami dotycząca bezinteresownej pomocy dla bliźniego. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. pani wolontariuszka podziękowała wszystkim uczniom za włączenie się w akcję „pola nadziei".

 

5