Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

DZIE艃 POSTACI Z BAJEK 馃惙馃憫馃晫

Kategoria:
1Z okazji Mi臋dzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzi臋艂y udzia艂 w bajkowym spotkaniu, podczas kt贸rego opowiada艂y o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Uczestniczy艂y w zabawach wymagaj膮cych wykazania si臋 znajomo艣ci膮 tre艣ci bajek, tych bardziej i mniej znanych. Dzieci rozwi膮zywa艂y zagadki, rozpoznawa艂y bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu ksi膮偶ki. By艂y muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe z chusta animacyjn膮 oraz prezentacja dzieci臋cych przebra艅. Dzieci bardzo dobrze zna艂y bajki i 艣wietnie radzi艂y sobie z zadaniami.
W tym dniu przypomniane zosta艂y bajkowe utwory, poniewa偶 s膮 one nieodzownym elementem ka偶dego dzieci艅stwa. Wybrana data nie jest przypadkowa 鈥 jest to dzie艅 urodzin jednego z najwi臋kszych tw贸rc贸w bajek 鈥 Walta Disney'a. Zosta艂 r贸wnie偶 rozstrzygni臋ty konkurs plastyczny " Moja ulubiona posta膰 z bajki" . Dyrektor wr臋czy艂 dzieciom pami膮tkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie prace zosta艂y nagrodzone.
Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Postaci z Bajek jest doskona艂膮 okazj膮 do rozwijania zainteresowa艅 czytelniczych w艣r贸d dzieci. Warto艣ciowe ksi膮偶ki kszta艂c膮 w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijaj膮 dzieci臋c膮 fantazj臋, pami臋膰, bogac膮 s艂ownictwo. Warto wybiera膰 wi臋c bajki, gdzie dobro zwyci臋偶a, a z艂o zostaje ukarane.