DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 🐷👑🕌

1Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Uczestniczyły w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych bardziej i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe z chusta animacyjną oraz prezentacja dziecięcych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znały bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
W tym dniu przypomniane zostały bajkowe utwory, ponieważ są one nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny " Moja ulubiona postać z bajki" . Dyrektor wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie prace zostały nagrodzone.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.