Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie ze stra偶akami 馃敟馃毃馃殥

Kategoria:
1Ostatnio nasz膮 szko艂臋 odwiedzili niecodzienni go艣cie z Ochotniczej Stra偶y Po偶arnej w Lipnicy Wielkiej z Murowanicy.
Przedszkolaki i uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas kt贸rego mog艂y pozna膰 specyfik臋 pracy stra偶ak贸w, umundurowanie stra偶ackie oraz niekt贸re sprz臋ty jakimi dysponuj膮. Dzieci dowiedzia艂y si臋, 偶e stra偶acy nie tylko gasz膮 po偶ary, ale r贸wnie偶 s膮 wzywani do wypadk贸w samochodowych, do zalanych dom贸w, powalonych drzew, a tak偶e ratuj膮 zwierz臋ta.

Podczas spotkania stra偶acy u艣wiadomili dzieciom jak zachowywa膰 si臋 w sytuacjach zagro偶enia, oraz jak powiadomi膰 s艂u偶by ratownicze i udziela膰 pierwszej pomocy.

Wielk膮 rado艣膰 dzieciom sprawi艂o obejrzenie z bliska wozu stra偶ackiego oraz zapoznania si臋 z jego wyposa偶eniem. Nasi go艣cie nie tylko z zapa艂em opowiadali o pracy stra偶aka, ale r贸wnie偶 cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.
Serdecznie dzi臋kujemy naszym go艣ciom zawspaniale poprowadzone spotkanie鉂わ笍