Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka klas I-III w ramach programu ,,Poznaj Polsk臋"馃嚨馃嚤

Kategoria:
320 pa藕dziernika najm艂odsi uczniowie naszej szko艂y wraz z opiekunami wzi臋li udzia艂 w wycieczce do Krakowa w ramach programu Poznaj Polsk臋.
Pierwszym punktem programu by艂a wizyta w Centrum Nauki i Zmys艂贸w: WOMAI.馃敪馃挕 Tam uczniowie uczestniczyli w zaj臋ciach warsztatowych pt. 鈥濿 stron臋 艣wiat艂a". Wystawa pod tym samym tytu艂em to wszelkiego rodzaju eksperymenty naukowe, dzi臋ki kt贸rym ka偶dy mo偶e dowiedzie膰 si臋, jakie regu艂y rz膮dz膮 艣wiatem wok贸艂 nas. Czy d藕wi臋k mo偶e mie膰 sw贸j w艂asny kszta艂t? Jakiego koloru jest cie艅? Jak wygl膮da ekran telefonu w powi臋kszeniu? Czy 艣wiat艂em mo偶na malowa膰? Uczniowie na zaj臋ciach mieli okazj臋 eksperymentowa膰, do艣wiadcza膰 i wyci膮ga膰 wnioski na podstawie obserwacji. Dzi臋ki magicznemu piaskowi zmieniaj膮cemu kolory stworzyli g贸ry, jeziora, doliny...
Pogoda tego dnia sprzyja艂a鈽锔 wi臋c udaj膮c si臋 do Ogrodu Botanicznego UJ uda艂o si臋 odwiedzi膰 rynek krakowski, zobaczy膰 Sukiennice oraz Ko艣ci贸艂 Mariacki a tak偶e zakupi膰 pami膮tki. Ogr贸d Botaniczny 馃尦馃尩馃尣przywita艂 wszystkich malowniczym, jesiennym 馃崅krajobrazem, bogactwem i r贸偶norodno艣ci膮 gatunk贸w ro艣lin i panuj膮c膮 wok贸艂 cisz膮. Pi臋kna, s艂oneczna pogoda zach臋ca艂a do w臋dr贸wek alejkami ogrodu, pod koronami drzew i kamienistymi 艣cie偶kami. Podczas wycieczki dzieci mia艂y okazj臋 dowiedzie膰 si臋, czym jest ogr贸d botaniczny i czym zajmuj膮 si臋 jego pracownicy. Dowiedzia艂y si臋, czemu s艂u偶膮 tabliczki przy ro艣linach i sk膮d mo偶e pochodzi膰 ro艣linno艣膰 w ogrodzie botanicznym. Mia艂y mo偶liwo艣膰 przekona膰 si臋 o r贸偶norodno艣ci gatunk贸w ro艣lin. Rozpoznawa艂y znajome gatunki drzew, krzew贸w i ro艣lin zielnych. Niew膮tpliw膮 atrakcj膮 by艂a szklarnia a w niej egzotyczna ro艣linno艣膰. Etapem ko艅cz膮cym wycieczk臋 by艂 obiad w Novum Bistro i chwila oddechu. Po kr贸tkim odpoczynku wszyscy udali si臋 do autokaru, kt贸rym szcz臋艣liwie wr贸cili艣my do domu. Wycieczka 鈥 chocia偶 jednodniowa 鈥 da艂a uczniom wiele rado艣ci i dzi臋ki mo偶liwo艣ci do艣wiadczania - du偶y zastrzyk wiedzy. 馃暤锔忊嶁檧锔,