Małopolski Konkurs Geograficzny

1Małopolski Konkurs Geograficzny dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023.

W dniu 10.10.2022 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Etap szkolny obejmował zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego  Polski: położenie geograficzne i granice Polski, przeszłość geologiczna z uwzględnieniem zlodowaceń, skały i surowce mineralne, ukształtowanie powierzchni, klimat i czynniki go kształtujące, wody powierzchniowe, Morze Bałtyckie, gleby, lasy, ochrona przyrody oraz znajomość mapy ogólnogeograficznej i mapy administracyjnej Polski. Konkurs organizuje Kuratorium Oświaty w Krakowie. W etapie szkolnym udział brali następujący uczniowie z klasy 8; Białoń Igor, Gąbarczyk Julia, Karkoszka Jan, Ziemiańczyk Martyna. Życzymy sukcesów.