Pszczelarstwo 馃悵i miododajne rabaty馃尰馃尭馃尲 - warsztaty dla uczni贸w

14 pa藕dziernika najm艂odsi uczniowie naszej szko艂y uczestniczyli w warsztatach z pszczelarstwa, kt贸re poprowadzi艂a pani Ewa Magiera, zawzi臋ta pszczelarka, radna Gminy Lipnica Wielka a tak偶e przedstawicielka Stowarzyszenia Lipnica Wielka.
Pani Ewa na temat pszcz贸艂 i pszczelarstwa wie wszystko. Postanowi艂a si臋 t膮 wiedz膮 z nami podzieli膰. Opowiedzia艂a nam o 偶yciu pszcz贸艂 i ich znaczeniu dla przyrody i cz艂owieka. Cierpliwie i wyczerpuj膮co m贸wi艂a o tym, jak wygl膮da 偶ycie w ulu oraz jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawi艂a zdrowotne w艂a艣ciwo艣ci miodu, zapozna艂a dzieci z budow膮 ula oraz pokaza艂a narz臋dzia u偶ywane w pracy pszczelarza.
W drugiej cz臋艣ci spotkania opowiedzia艂a nam o ro艣linach miododajnych oraz o ich znaczeniu dla 艣rodowiska. Dowiedzieli艣my si臋, dlaczego warto je sia膰 i sadzi膰 w naszych ogr贸dkach.
Najwi臋ksze zainteresowanie wzbudzi艂a jednak demonstracja prawdziwych pszcz贸艂 w specjalnym oszklonym pojemniku.
Na zako艅czenie rozda艂a wszystkim upominki oraz ulotki na temat ro艣lin miododajnych a na r臋ce dyrektora przekaza艂a plansze edukacyjne na temat pszcz贸艂.
Dzi臋kujemy Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie za mo偶liwo艣膰 uczestnictwa w przedsi臋wzi臋ciu. Pani Ewa z pewno艣ci膮 zarazi艂a najm艂odszych t膮 ciekaw膮 ale i trudn膮 pasj膮. Liczymy na to, 偶e ,,zasiane ziarenko" w przysz艂o艣ci zakie艂kuje a Orawa dzi臋ki takim dzia艂aniom ,,miododajnie zakwitnie".
Warsztaty zosta艂y przeprowadzone w ramach projektu 鈥濷rawa miododajnie kwitnie" (zadanie publicznego Wojew贸dztwa w obszarze ekologii i ochrony zwierz膮t oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bior贸偶norodno艣ci pn. 鈥濵a艂opolska Pszczo艂a" 2022).