Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

,,Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła"

Kategoria:
127.09.22r. w Lipnicy Wielkiej na hali sportowej w Centrum odbyły się darmowe warsztaty interaktywne dla wszystkich uczniów z naszej szkoły. Na początku prowadzący przedstawił nam robota, któremu mogliśmy zadawać pytania, a on chwilę później na nie odpowiadał. Następnie prowadzący pokazał nam inne atrakcje. Zrobiłyśmy sobie zdjęcia na tle starego miasta w Lublinie, choć wcale nas tam nie było.
Drugą atrakcją był teleturniej, w którym mogliśmy się wykazać wiedzą o Polsce, kolejną fotele w kształcie jajka, w których można było wygodnie usiąść oraz okulary 3D, zaś pilotem wybraliśmy grę, w którą chcielibyśmy zagrać. Następnie mogliśmy rozwiązywać quizy oraz grać w memory na dwóch dużych telewizorach. Były też kajaki ,w których mogliśmy sobie zrobić zdjęcie i rowery na które siadaliśmy i ubieraliśmy okulary 3D,aby na dużych ekranach zobaczyć obraz w okularach. Gdy zaczęliśmy pedałować, na ekranie pokazała się prędkość jaką osiągnęliśmy. Pod koniec mogliśmy sobie zabrać różne gadżety, np. czerwone korale, mapę Polski, książki i zeszyt oraz magnezy na lodówkę. To było udane i wartościowe spotkanie.
Dziękujemy Gminie Lipnica Wielka za zorganizowanie tego ciekawego wydarzenia.
Marcela Kidoń, klasa VII