Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pożegnanie klas ósmych Anno Domini 2022.

Kategoria:
291270390 1819983865017143 1092633614806879246 n„Szukajcie prawdy jasnego promienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg" – słowa te towarzyszyły nam w czwartkowe popołudnie 23.06.2022r. , które poświęciliśmy na pożegnanie klas ósmych, mając jednocześnie nadzieję, że będą one jednym z drogowskazów dla naszych drogich absolwentów, którzy zakończyli edukację w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: ksiądz proboszcz Andrzej Pawlak, pani dyrektor Danuta Pastorczyk, ale także licznie zgromadzeni nauczyciele, także Ci, którzy w poprzednich latach pracowali z klasami ósmymi, jako wychowawcy i pedagodzy. Nie zabrakło także dumnych ze swoich pociech rodziców, którzy mieli okazję (czasami po raz ostatni w tym miejscu) podziwiać talenty aktorskie swoich dzieci czy poczuć dumę z powodu ich osiągnięć i działalności na różnym szczeblu.
Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod kierunkiem wychowawczyń: pani Moniki Kołton oraz pani Katarzyny Buroń najpierw wystąpili w przedstawieniu na wesoło, ukazującym życie w murach naszej szkoły, a także szkołę on-line oraz złożyli podziękowania na ręce byłej i obecnej dyrekcji , księdza proboszcza, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz wychowujących ich rodziców. Łezka się w oku zakręciła, gdy wybrane uczennice z klas 8a i 8b przedstawiły przygotowane z tej okazji prezentacje zdjęć i filmiki, a Marlenka Romak zaśpiewała solo sentymentalną piosenkę na pożegnanie.
Część artystyczną zakończyła miłą niespodzianką - klasa 7, żegnająca klasy ósme wraz z wychowawczynią - panią Kingą Michalak.
Nie zabrakło też śpiewu, kwiatów, upominków, biesiadowania, rozmów oraz tańców na komersie.