Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Ziemi 2022

Kategoria:

received 279048507768402Nasza planeta od lat wysyła nam ostrzegawcze sygnały, których dłużej nie możemy ignorować. Ustanowiony ponad pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Działalność człowieka przyczynia się do radykalnego pogorszenia stanu środowiska naturalnego. Dzień Ziemi to symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. I dlatego Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok, bo w trakcie 365 dni mamy szansę zrobić coś dobrego dla siebie i Ziemi.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 6 w ramach lekcji rozwijającej uzdolnienia z geografii wykonali plakaty, których celem jest zmiana naszych nawyków na bardziej ekologiczne. Pozwoli to w dalszej perspektywie dostrzec obszary, które możemy zmienić. 
 
W. Moniak