Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Akcja „Sprzątanie Świata"

Kategoria:

received 313293174287385W dniu 22.04.22r. uczniowie kl. IV wraz z opiekunami p. Edytą Karkoszką i p. Władysławą Moniak udali się w plener, by wziąć udział w gminnej akcji „Sprzątanie Świata". Naszym celem było uprzątnięcie odcinka wzdłuż drogi od mostu w stronę Kozubka.

Dzieci z werwą i zapałem rozpoczęły wykonywanie zadania, jednak ilość śmieci była tak wielka, że mieliśmy problemy z powrotem na teren szkoły. Z pomocą przyszli rodzice: p. M. Pawlak i T. Kurnat, które zorganizowały dowóz zastępczych worków na szkło i transport samochodem. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Cieszymy się, że współpraca między szkołą, a domem rodzinnym uczniów tak dobrze się układa, czego doświadczamy poprzez konkretne efekty.
Zadowoleni wróciliśmy z akcji i mogliśmy się cieszyć zebraniem góry śmieci i piękniejszym i czystszym światem wokół nas. 
 E. Karkoszka