🍴🍽🥣MATEMATYKA OD KUCHNI🍴🍽🥣

FB IMG 1646078186866Uczniowie klasy 5 w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia matematyczne i innowacji Dotyk matematyki, brali udział w nietypowych zajęciach.
Często uczniom wydaje się, że nauka matematyki w codziennym życiu nie będzie zbyt przydatna. Nic bardziej mylnego! Matematykę można odnaleźć dosłownie wszędzie. Szczególne miejsce zajmuje także w każdej kuchni.👩‍🍳👨‍🍳
Najpierw na uczniów czekało zadanie polegające na obliczeniu dokładnej ilości składników w odpowiednich proporcjach. Następnie musieli samodzielnie odmierzyć odpowiednią ilość każdego składnika i przygotować ciasto na gofry. 🧇🧇🧇Każdy z uczniów mógł sam, zgodnie ze swoimi upodobaniami, udekorować swojego gofra. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja samodzielnie przygotowanych przekąsek:)