馃嚨馃嚤鈥濵a艂opolski dzie艅 symboli narodowych"馃嚨馃嚤

FB IMG 1642106251706W grudniu oddzia艂 przedszkolny oraz klasy I-III przyst膮pi艂y do projektu: ,,Ma艂opolski dzie艅 symboli narodowych" .
Celem tego przedsi臋wzi臋cia by艂o kszta艂towanie 艣wiadomo艣ci patriotycznej w艣r贸d najm艂odszych.
W tym dniu w naszej szkole zosta艂y zorganizowane konkursy wiedzy, prelekcje a tak偶e pokazy film贸w, pogadanki i  czytanie wierszy o tematyce patriotycznej.
Przeprowadzone zaj臋cia mia艂y na celu tak偶e propagowanie warto艣ci tj. wolno艣膰, niepodleg艂o艣膰 czy szacunek do ojczyzny i symboli narodowych. Podczas lekcji uczestnicy poznali jak zmienia艂o si臋 god艂o Polski na przestrzeni lat oraz poznali czym jest flaga, hymn, god艂o oraz co symbolizuj膮. Uczniowie z wielkim zaanga偶owaniem podeszli do wykonania zadania - pracy plastycznej zwi膮znej z symbolami narodowymi.