Narnia widziana oczyma dziecka

257681270 1654284664920398 8693988891565489436 nUczniowie kl. V  pod kierunkiem pani Edyty Karkoszki wykonali makietę Narnii na podstawie przeczytanej lektury „ Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa". Dzieci wykorzystały różnego rodzaju materiały, m. in. tekturę, plastelinę, modelinę, watę, papier biały i kolorowy,  orzechy, włóczkę, folię aluminiowa, itp., aby stworzyć cudowny, baśniowy świat. Pracowali  oni w trzech grupach, by nauczyć się współpracy, odpowiedzialności i solidarności. Po zmaganiach nad wykonaniem niezwykłego świata Narnii, z przyjemnością prezentowali swoje prace na forum klasy. Były pochwały, zachwyt, brawa i najwyższe noty za solidnie wykonaną pracę.

Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni marzyli, by przenieść się do krainy, w której panuje Lew Aslan, zwycięża dobro, a nawet pojawia się św. Mikołaj z prezentami.

A 6 grudnia tuż, tuż... . Kto wie, co może się zdarzyć?

Edyta Karkoszka