Pasowanie na ucznia 2021/22 🧑‍🎓🧑‍🎓

FB IMG 163519760497022 października odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły.
Dla samych pierwszoklasistów to wyjątkowo istotne i mocno przeżywane wydarzenie w ich życiu, bowiem słowo ,,ślubowanie" budzi co roku w klasie pierwszej wiele emocji. Jednak zabawna fabuła scenariusza pasowania trochę rozładowała to napięcie i sprawiła, że uroczystość nie była nudna i usztywniona.
Zagubiony ołówek bowiem tak naprawdę nie zaginął, a wypadek bociana zakończył się dobrze. W przedstawieniu nie zabrakło również treści patetycznych: wierszy patriotycznych, monologów, dialogów i piosenek uwrażliwiających na los człowieka i zachęcających do postaw prospołecznych ukazujących szkołę z misją.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej starsi uczniowie sprawdzili, czego już nauczyli się w szkole oraz przebrnęli przez najtrudniejszy test, którym jest zjedzenie cytryny🍋 z uśmiechem na twarzy 😊
Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie przy udziale Sztandaru Szkoły. Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie. 🖍️ Dyrektor szkoły symbolicznie dużym ołówkiem pasował dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi. Następnie wychowawca wręczył pierwszakom legitymacje uczniowskie, pamiątkowe dyplomy📜 oraz upominki. Rodzice podziękowali dyrekcji i wychowawcy za opiekę oraz przygotowanie ich pociech do tego wydarzenia a wręczyli dzieciom rożki wypełnione po brzegi słodyczami 🍭🍬🍫.  Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, który przygotowali dzieciom rodzice. Składamy serdeczne podziękowania na ich ręce, gdyż wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy także Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Kindze Janowiak oraz uczniom klasy za III i IV, którzy wzięli udział w inscenizacji. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę uczniów klasy II, którzy w ramach akcji #odblaskowaszkoła wręczyli pierwszkoklasistom odblaski.

Agnieszka Klozyk – wychowawca.