POLICJA W SZKOLE

247078270 229126119282890 5437599684055594539 nDzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z   przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Nowego Targu
Uczniowie kl. 0-5 spotkali się z Aspirantem Sztabowym Rafałem Skrobotem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły".

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza oraz prawidłowego przekraczania jezdni. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Pan Aspirant przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych. 🚶
W tym samym czasie uczniowie klas 6 - 8 spotkali się z Aspirant Marzeną Kunat. Podczas spotkania poruszono kwestię bezpieczeństwa na drodze oraz zasad poruszania się przez pieszych oraz rowerzystów. Z racji spotkania ze starszymi rocznikami szkoły Pani Aspirant zwróciła uczniom uwagę na odpowiedzialność karną nieletnich oraz możliwym skutkom łamania prawa przez takie osoby. Sporo uwagi poświecono zagadnieniom związanym z ceber-bezpieczeństwem,  zasadami korzystania z Internetu oraz zagrożeniami wynikającymi z podawania swoich danych w sieci. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się jakie są najczęstsze błędy młodzieży podczas korzystania z Internetu.
Na koniec uczniowie mieli możliwość zadać pytania Pani Aspirant, dotyczące sposobów ścigania ceber-przestępców, a w ramach doradztwo zawodowego dowiedzieć się jak zostać policjantem oraz jakie są plusy i minusy pracy w policji.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów.
Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć nasi uczniowie, znajdzie zastosowanie w praktyce.
Spotkania z przedstawicielami Policji to jedno z wielu działań realizowanych w ramach konkursu "Odblaskowej szkoły".

A. Mikłusiak